Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga usunąć toksyny z organizmu. Przyspiesza przemianę materii redukując tym samym nadmiar tkanki tłuszczowej. Najczęściej masaż bańkami w połączeniu z odpowiednią oliwką stosowany jest jako antycellulitowy, a także jako rodzaj masażu drenującego. Jednak przede wszystkim taki masaż uspokaja i relaksuje.

Jest dobry dla osób przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz po wysiłku fizycznym. Masaż bańkami znakomicie usuwa wszelkie blokady energetyczne. Przynosi pomoc w przypadku dolegliwości ze strony układów i narządów.

Masaż ten intensywnie wspomaga pozbycie się cellulitu.  Modeluje i wyszczupla takie partie sylwetki ciała jak talia, brzuch pośladki czy biodra. Szczególnie polecany osobom, które chcą ujędrnić i wyszczuplić swoje ciało. Masaż  o właściwościach antycellulitowych  regularnie stosowany  przyczynia się do ogólnego spadku wagi i poprawy wyglądu skóry na całym ciele.

Masaż bańką doskonale relaksuje i uspokaja poprzez rozluźnienie napiętych mięśni, powięzi i skóry. Polecany jest również osobom zestresowanym, przemęczonym, prowadzącym siedzący tryb życia oraz  dla wyczerpanych wysiłkiem fizycznym.

Seria masaży bańką chińska obejmuje zazwyczaj od 10 do 12 zabiegów przyjmowanych w odstępach 2-3 dniowych. Pierwsze efekty widoczne są już zazwyczaj po pierwszych 5 zabiegach. Aby uzyskać pożądane efekty bardzo ważna jest systematyczność.