W dosłownym tłumaczeniu Lomi Lomi oznacza dotyk aksamitną łapą zadowolonego kota, a Lomi Lomi to w tłumaczeniu: „wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju masaż, dający uczucie błogostanu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz”.

Lomi to głęboka, silnie energetyzująca praca z ciałem, w której masażysta jest tancerzem, a osoba masowana choreografem tańca. W trakcie masażu Lomi Lomi mamy okazję dotrzeć do naszych nierozpoznanych potencjałów umożliwiających zmiany życiowe. Przynosi stan pełnego relaksu i odprężenia, wzmacnia siły witalne i odporność psychiczną, umacnia samoakceptację oraz sprawia, że wzrasta aktywność życiowa. W wyniku masażu zostaje także przywrócona wewnętrzna równowaga, a ciało napełnia się świeżą energią. Dla każdej osoby może to być doświadczenie innego rodzaju –  niektórzy odbierają go, jako wspaniale relaksujący i uzdrawiający masaż, dający uwolnienie od zmartwień i stresu, inni, jako spotkanie z sobą samym. Dzięki odprężeniu umysłu i ciała pobudzona zostaje wrodzona uzdrawiająca siła, istniejąca w każdej osobie.

Lomi Lomi jest masażem, który wywodzi się z tradycji hawajskiej i jest powiązany z ich życiową filozofią – Huną.

Hawajczycy żyją w przekonaniu, że wszystko jest żywe i powiązane ze sobą, więc człowiek jest ściśle połączony z naturą. Hawajska praca z ciałem oraz taniec Hula odzwierciedlają tę filozofię poprzez ruchy i rytm. Odnajdujemy w nich elementy natury wysp Pacyfiku: kołyszący ruch palm, rytm fal uderzających o brzeg, ciepło, powiew wiatru.

Podstawą Huny jest przekonanie, że miłość jest najsilniejszą i najważniejszą energią życiową i dzięki niej można wprowadzać istotne zmiany w sobie oraz w otoczeniu. Hawajczycy rozumieją zdrowie jako swobodny, płynny ruch energii w ciele. Lomi Lomi jest nazywany masażem „Kochających, Troskliwych Rąk”. Istotą Lomi Lomi i jego siły uzdrawiającej jest przekazanie w ruchach rąk akceptacji, głębokiego szacunku i miłości. Pełna koncentracja na masowanej osobie w chwili wykonywania masażu wraz z krokami tańca hula i technikami oddechowymi zapewnia wysoki poziom energii w trakcie całej sesji.

Masaż Lomi Lomi jest doświadczeniem na poziomie fizycznym, umysłowym, emocjonalnym oraz duchowym.