Masaż kamieniami to dobry wybór, gdy bolą cię mięśnie, drętwieją ręce, masz złą przemianę materii lub duży stres. Pozwól, aby obłożono cię kamieniami. To działa: odpręży cię, odświeży, otrzymasz nową energię do życia.

Masaż kamieniami – gorącymi i zimnymi – wywodzi się z Dalekiego Wschodu i był stosowany już w starożytności. Specjaliści twierdzą, że ta technika jest starsza niż akupunktura. Opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. Są w nim rozmieszczone ośrodki energii zwane w jodze czakrami. Każdy znajduje się w sąsiedztwie jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego (produkujących hormony potrzebne do sprawnego funkcjonowania organizmu) i stymuluje jego działanie. Dawni medycy chińscy i hinduscy opracowywali szczegółowe mapy rozmieszczenia punktów energetycznych i łączących je kanałów zwanych meridianami. Od stuleci korzystają z nich specjaliści od akupunktury.

Podczas masażu, kamienie układa się na ciele zgodnie z tymi mapami i przesuwa wzdłuż meridianów, co pozwala usprawnić przepływ energii przez zmęczony albo chory organizm. Jeżeli w którejś z czakr zablokuje się energia, zaczynamy chorować, a życie emocjonalne ulega istotnemu rozchwianiu. Pojawiają się nie tylko kłopoty z pamięcią czy koncentracją uwagi, ale także poważne choroby.

Masaż kamieniami – czarny bazalt i biały marmur

Do masażu kamieniami wykorzystuje się bazalt (kamienie czarne) i marmur (białe).

Kamieni bazaltowych jest 54. Mają owalny kształt oraz ciemnoszarą lub czarną barwę. Wydobywa się je z dna oceanów, gdzie zostały wyszlifowane przez piasek i fale. Ich powierzchnia jest idealnie gładka. Aby utrzymywały swą naturalną, pozytywną energię, należy je przechowywać w wodzie źródlanej lub soli morskiej. W ten sposób oczyszcza się je także ze złej energii, którą odebrały z naszego organizmu. Doskonale nadają się do terapii, ponieważ rozgrzane do temperatury około 50ºC, długo trzymają ciepło. Pobudzają krążenie krwi, co sprzyja lepszemu odżywieniu i dotlenieniu skóry.

Marmur jest znany z naturalnych właściwości chłodzących. Dla zwiększenia mocy kamienie dodatkowo schładza się w lodzie. Najczęściej układa się je w miejscach podatnych na obrzęki (z reguły pod oczami), kontuzjowanych lub przekrwionych.